poniedziałek, 30 września 2013

HUILE D'OLIVE MYDŁO MARSYLSKIE 72% OLIWY Z OLIWEK- Recenzja


Opis produktu wg Producenta: 

Bezzapachowe, czysto roślinne, łagodne mydło o wysokiej zawartości oliwy z oliwek (72%) oraz wyjątkowych właściwościach myjących. Nie zawiera żadnych substancji barwiących czy zapachowych.

Skład:  sól sodowa oliwy z oliwek, sól sodowa oleju palmowego, woda, sól sodowa oleju palmowego (z nasion)/sól sodowa oleju kokosowego, gliceryna, chlorek sodu, wodorotlenek sodu.

Waga: 300 g

Informacje dodatkowe: W produkcji mydeł SAVON DU Midi nie stosuje się tłuszczów zwierzęcych, kwasu etylenodiaminotetraoctowego (EDTA) ani syntetycznych substancji barwiących, zapachowych czy konserwujących.


Producent: SAVON DU MIDI, Niemcy. Wyprodukowano we Francji.Moja recenzja:

Bardzo cenię sobie naturalne kosmetyki, dlatego z chęcią podzielę się wrażeniami z użytkowania nowego mydła. Produkt jest dość duży a przy tym bardzo wydajny, bo jak wiadomo przeciętne mydło ma wagę 100 g. Na pierwszy rzut oka może kojarzyć się ze świecą zapachową. Właśnie.... producent twierdzi, że jego produkt nie zawiera żadnych substancji zapachowych, ale mydło samo w sobie ma zapach. A zapach ten jest dość specyficzny i nie potrafię go porównać do czegokolwiek (niezbyt ładny).
Skoro kwestię zapachu mam już za sobą, przejdę do nawilżania. Przyznaję, że mam bardzo suchą skórę, na której z lekkością można pisać paznokciami. Jednak od kiedy używam ,,oliwkowego" mydła, problem ten przestaje mi już powoli dokuczać. Po umyciu skóra jest bardzo przyjemnie nawilżona, a woda spływa po niej w taki sposób, jak po samochodzie, który dopiero co został wywoskowany. Ot, takie motoryzacyjne skojarzenie kierowcy:). 
Ostatnia ważna rzecz- mydło może być używane przez alergików. Alergikiem nie jestem, ale jest nim moja mama, która stosuje opisywane mydło i nie ma po nim żadnych objawów uczulenia. Więc jest bezpieczne:)
Cena na stronie producenta: 14,40 zł

W skali punktowej 0-5 oceniam produkt na 4,5. Odejmuję 0,5 pkt za zapach, którego miało nie być.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz